Wędkarski Recz

Wędkarski Recz

5 marca, 2019 0 przez Ewa Bronka

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda jak i czas roku nie jest barierą do robienia swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli zajść na lód i realizowanie swojego zainteresowanie.

Wędkarski Polanów

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz większe. Gdy chcemy dobrać do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim obrazem i parametrami z tych, podawanych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka wymaga być bardzo krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze że będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, sprzedawane w transakcji są przede wszystkim krótsze od tradycyjnych. Dotyczy zatem z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej wylewania na przestrzeń, jak dzieje się ostatnie latem. Wymaga istnieć przecież dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb rosnących w zbiorniku. Dużym istnieje więcej jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest korzystanie zimą żyłek kolorowych – używane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do własnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Polanów

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zbudowana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające zacięcie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki charakteryzują się przede wszystkim wysokimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w ostatniej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, by w momencie ruchu jak dużo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zawiera się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wykorzystywane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą używane są zarówno przynęty jak i zanęty o ostrym, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest znacznie wyższa niż w sezonie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze może bronić się naszym nowym hobby na chłodne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Polanów