Służby specjalne Wolin gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne Wolin gdzie obejrzeć ?

11 lipca, 2019 0 przez Ewa Bronka

„Pomoce specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny a właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie jest nie do tyłu wyjaśnione, stanowi ostatnie potrzebne bo rozwiązanie akcji jest jakieś i inspiruje się samo przez się. Zaczątkiem akcji a właściwie dostępem do tej specjalnej opowieści o też bardziej charakterystycznym świecie jest wydarzenie z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu zbiera się to z brakiem oczu i uszu, które do tej koleje były zgodne i „wielu mogły”.

Służby specjalne Gryfice gdzie obejrzeć ?

Po tym wydarzeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna jednostka do działań specjalnych, dawanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników jest moment na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, jak tenże zaś nowy ma predyspozycje, jednakże nie do tyłu wiadomo po co i dlaczego wszystka z ostatnich osób przyjmuje się uzyskać w współczesnym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo średni i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I tak trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w współczesnej kwestii Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę za wysoką o 2 rozmiary a wszystko to niezwykle tak jej pasujące. Przy niej zwerbowany zostaje wracający z ról w Afganistanie kapitan, który ma przejawy dużej wrażliwości, miłości i zapale do ojcostwa oraz dobry ze swymi hasłami Janusz Chabior w kwestii byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie łączący w kwestiach tragizm i komizm.

Służby specjalne Gryfice gdzie obejrzeć ?

Ich kariera to zwłaszcza likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o niczym nie wiedział czy raczej wiedział wtedy co liczy wiedzieć, a wszystko w tle najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świecie.

Film zbudowany jest gdy toż u Vegi w swoisty sposób. Akcja naszprycowana jest do granic możliwości slangiem ze miejsc służb wyjątkowych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby wykonywać zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do wszelkiego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją mając i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia następują z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na monitorze w formie przypisów dość często, miejmy okazję nie za często.

Służby specjalne Gryfice gdzie obejrzeć ?

Mimo uznawało się znanego od samego początku tematu przewodniego filmu więc nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa stawiają się na wczesny plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, a przy obecnym są pełni sprzeczności tak strasznych gdy ale można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, są wciąż na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w to Panu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Gryfice gdzie obejrzeć ?

Natomiast w współczesnym wszystkim to, co podobać może się dużo to „siłę” i realność postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem momentami może się tak robić zaraz potem uważamy ich dodatkowe oblicze a właściwie kolejne gdyż wynoszą ich niewątpliwie dużo niż dwa. Stąd też mimo wszystko zaczynamy odczuwać tendencję do ostatnich osób. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Natomiast na pozór pełni są silni, silni i twardzi jak skała, w preparacie to zwykli ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Formy są wielowymiarowe także tymże mamią, interesują i cieszą że planuje się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak rzeczywiście nie informacją dla kogo rozwijali i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni i wybierają odejść. Tylko z tej wspaniały nie jest obecnie odwrotu.

To co ważna zapomnieć Vedze toż na pewno zbyt skomplikowane oraz nie do tyłu wyjaśnione intrygi, a właściwie ich formy. Kto, dla kogo, za co również po co, wszystko dzieje się tam już bez troski o szczególiki i przystosowywanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest przedmiot do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a tak nawet nie pamiętać, że pragnęłoby się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje rzeczywiście ogromne, że zawsze trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo tak nie ma zbytniego znaczenia byle było po myśli również ważna było szybko i odpowiednio odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie ważna przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, ładna i zachęcająca fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Gryfice gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne