lombard, życie pod zastaw Płoty  zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Płoty zadzwoń 887 332 665

22 października, 2019 Wyłączono przez Ewa Bronka

Czy jest punkt, w którym jest szansa złapać bardzo korzystne okazje? Kupić wyjątkowe rzeczy, które nie są spotykane w innym miejscu? W rzeczy samej, taka lokalizacja istnieje i bywa nią każdy komis, jaki tylko znacie. Nie ma dwóch identycznych komisów, w każdym takim miejscu znajdziesz odmienny asortyment, w każdym z nich możesz nabyć odmienny niepowtarzalny obiekt. Nigdy nie wiesz, na co trafisz. Warto poznawać lombardy, szczególnie jeśli jest się kolekcjonerem, hobbystą albo zwyczajnie osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Białogard zadzwoń 887 332 665

Stare szpargały, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do komisów bywa naprawdę różne. Nie ma w sumie czemu się dziwić, gdyż nasze początkowe przygody z komisami zapewne nie były zbyt sympatyczne. Jeśli niektórzy to pamiętają, to pierwotne lombardy, z ostatniej dekady XX wieku i inauguracji XXI wieku nie były ciekawymi lokalizacjami do zwiedzenia. Niewielkie lokale, nieciekawy kierownik, który znajdował się za kontuarem i obserwował nasz każdy ruch, a przy tym miał niesympatyczny wzrok. Czy komukolwiek w takich chwilach chciałoby się spędzić tam dłuższą minutę i znaleźć coś? Na pewno komuś, kto jeszcze miałby zamiar coś spieniężyć w komisie albo naprawdę jest w wielkiej potrzebie i chce znaleźć ekonomicznych obiektów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Białogard zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeśli ktoś ma myśl, że w komisie miał szansę kiedyś uzyskać jakąś ciekawą kwotę za zbycie albo kupno, to błądzi. Właściciel zawsze chciał kupować w jak najniższej cenie, a zbywać jak najdrożej, wykorzystując to, że ludzie nie mieli pojęcia transakcjach biznesowych i negocjowaniu.

Szczęśliwie takie czasy już odeszły, a nasze komisy przeszła kultura zachodu, która miewa trochę inne nastawienie do sprawy, zatem możemy śmiało zwiedzać takie lokalizacje, których jest coraz więcej. Obecnie spora część komisów jest nawet spora. Zwraca się uwagę o to, aby odwiedzający miał się dobrze i aby miał okazję coś wybrać. Wszystkojest dość poukładane, aby spokojnie można było przejrzeć każdy przedmiot.

lombard, życie pod zastaw Białogard zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się w tej chwili może odrobinę do podstawy, czyli tego, czy w komisach są same wiekowe rzeczy, czy też jakieś nowiutkie i ciekawe i może nawet niezmiernie cenne? Na początek warto stwierdzić, że w komisie, jeśli chodzi o jakość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy wiekowe. Po prostu, żeby wycenić czegoś wartość, musimy się na tym znać. Możemy choćby znaleźć jakieś stare meble, które na pozór mogą zdawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też odszukać przeróżne szpargały, typu zniszczone wózki dla dzieci, telewizory i inne rzeczy, które nawet nie nadają się do reparacji. Dlatego znajdując się w komisie, należy być uważnym.

Co możemy interesującego zlokalizować?

W komisach można odszukać praktycznie wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet samochody i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak duży jest komis, no i z pewnością, czy w czymś się specjalizuje. Gdyż przecież możemy znaleźć komis tylko ze sprzętami elektronicznymi, a możemy odszukać taki tylko z biżuterią.

Jeśli szukamy jakichś używanych telefonów, laptopów i innych tego typu urządzeń, to w komisie mamy szansę na zakup ich w niskiej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas okazja. Precyzyjnie możemy poznać przedmiot, zlokalizować jego uszkodzenia, historię, no i oczywiście wypróbować. Może to być również szansa dla nas, jeśli mamy ochotę na takich urządzeniach trochę zarobić. Możemy przecież kupować przedmioty nienowe i odsprzedawać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Białogard zadzwoń 887 332 665

Lombardy mogą być dla nas okazją do zarobku, jeśli tylko dobrze się na czymś znamy i mamy żyłkę przedsiębiorcy. Starczy tylko rozejrzeć się w Internecie i poszukać najbliższych komisów. Później czasami można pójść do nich i wyszukiwać rzeczywiste okazje.

Lombardy, czyli lokalizacje dla pasjonatów

Jeśli mamy jakąś wielką pasję i zbieramy przeróżne ciekawe przedmioty, to w komisach możemy właśnie odszukać je i to nawet w świetnym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, czasopisma i przeróżne inne rzeczy. Zdecydowanie musimy wiedzieć czego i gdzie szukać.

Odpoczynek w komisie

Czasami, zamiast spędzać wolny czas w galerii albo w sklepie, może warto udać się właśnie do jakiegoś dużego lombardu. Samo oglądanie tych wszystkich obiektów może być już niesamowitą zabawą.

Stare zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać wspomnienia. Czasem trafimy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o każdym przedmiocie będącym w komisie, będzie w stanie opowiedzieć nam ciekawą opowieść. Może to być dla nas naprawdę wielce szokujące, jakie przygody są związane z niektórymi przedmiotami.

Zwiedzaj więc czasami komis i po prostu spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie wyrzucony w błoto czas, ale niezmiernie ciekawe wyjście.

lombard, życie pod zastaw Białogard zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy