Endometrioza Lekarz Zgorzelec

Endometrioza Lekarz Zgorzelec

28 kwietnia, 2020 0 przez Ewa Bronka

Endometrioza to tajemnicza choroba, która dotyka jedynie kobiety. Ale dzięki rozwojowi medycyny i myśli lekarze wiedzą coraz więcej na jej temat. I tylko geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się coraz bardziej funkcjonalne.

Endometrioza Lekarz Złoty Stok

Co zatem istnieje endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka otrzymująca się tak w macicy – zostaje umieszczona w nowych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna i przypadki, w których endometrium było zamontowane np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez powodu na teren występowania realizuje przez całe etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki wybierające się w macicy w tej fazie są usuwane z tworzywa kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te zamontowane w nowych dziedzinach systemu nie posiadają takiej szansy i realizuje do tzw. miesiączkowania wstecznego. Toż z zmian jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a ponadto bezpłodności. W dzisiejszych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze powodu na brak wiedzy dotyczących podłoża jej powstania, nie jest skuteczny lek na ostatnie schorzenie. W kontakcie z tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Złoty Stok

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety jest to dolegliwość złośliwa. A jej rozwój kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – znaczy w drinkom z materiałów otwartych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, ma różnego sposobu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi wadami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również wad endometrium, znajduje się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym systemie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Złoty Stok

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych doświadczeń w wygodnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Złoty Stok

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują różne metody leczenia, nierzadka stosując je ze sobą, w kierunku pozyskania jako najlepszego efektu kuracji. Pacjentki zakładające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w współczesnym jeszcze dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Odpowiednia dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo stosuje się terapię farmakologiczną, która i umożliwia w walce z bólem, a w przypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, reklamuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Złoty Stok

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które docierają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod kontrolą lekarzy do tyłu własnego istnienia. Tylko dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i pewnemu leczeniu, jest nadzieja na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości związanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.