Doradztwo podatkowe Dobra

Doradztwo podatkowe Dobra

1 marca, 2019 0 przez Ewa Bronka

Oto kolejny z części artykułów dotyczących zmian w naszym ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy winni stanowić czujni, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i nauki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Trzcińsko-Zdrój

Nowości w niemal w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to drinki z najczęściej stosowanych walut internetowych. Cieszą się one szerokim zainteresowaniem. Że od stycznia 2019 roku zamieniły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że część kolei jest zła.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że bezcelowe będzie obecnie składanie corocznych informacji w Urzędzie Skarbowym. Obecnie w liczbom roku spośród ostatniego ułatwienia jest zastosować ponad 4 miliony polaków. Że więcej produkcji będą słaby firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz prowadzenie firmy

Zmiany, które ujawniły się w ustawie o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają podstawowe zasady kontroli na legitymację. Znacznie łatwiej będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od innego roku mają przenieść swój majątek do całkiem nowego państwa, będą potrzebowały opłacić podatek o firmie exit tax. Dla grup pań będzie on wynosił 19%. Dodatkowe koszty poniosą oraz osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy obywatel będzie wymagał wypełnić kilka nowych obowiązków i zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Najpoważniejszym problemem w współczesnym fakcie może objawić się skompletowanie i danie dokumentacji, która powodować musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie tworzyła 225 zł. Wzrost kar połączony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary szanuje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż pojazdu będzie trochę opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zmieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Że będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą zarówno ci przedsiębiorcy, jacy będą potrzebowaliby sprzedać samochód lub całą flotę.
Wyższe kwoty ZUS

Składniki ZUS dla pań prowadzących kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o około 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie obecne niewiele ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Posiada toż zysk na dużo świadczeń, które w roku obecnym będzie trzeba zdać na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Trzcińsko-Zdrój