Dobry okulista Maszewo

Dobry okulista Maszewo

24 marca, 2019 0 przez Ewa Bronka

Zaćma to sama z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może skutkować do ślepoty, natomiast na szczęście są już metody, które idą na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej metodzie.

Dobry okulista Chociwel

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która umożliwia na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny dawany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, natomiast w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który istnieje nie bardzo niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Chociwel

To teraz przez nie usuwana jest kobieta soczewka, którą już dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie zaczynana istnieje jednocześnie nowa soczewka, która zajmuje dać odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w czasu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Chociwel

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z problemu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i stany, co powoduje mu na nowo dobrze grać w zwykłym życiu. Usunięcie zaćmy może sprawić, że pacjent widzi daleko niż widział dotychczas, i czasem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak lecz jest zatem dodatkowe, bowiem nie każda choroba może stać przy tej szansie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy że żyć więcej obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmiany obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Chociwel

Co dalej warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z istotnych ról związanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi zatem możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z ostatnich stylów jest znajome pewne cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w konsultacji z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najlepszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego tryb życia też inne choroby oczu i choroby wzroku, które on korzysta. Na ostatniej przyczynie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który umożliwi osiągnąć najciekawsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Chociwel