Biznes czy praca na etacie? Biznes!

Biznes czy praca na etacie? Biznes!

25 stycznia, 2019 0 przez Ewa Bronka

Zdobywać pieniądze możemy w różny sposób a także właściwie każdy z nich może okazać się dobrym lub fatalnym. Zazwyczaj ludzie decydują się na te najprostsze sposoby, idąc śladem innych osób a także na innych się wzorując.

Swój biznes czy etat? Biznes!

 

Do takowych rozwiązań należy praca na etacie. Z chęcią wybierana ze względu na jej bardzo charakterystyczną cechę – stabilność zatrudnienia, liczne dodatki jak przykładowo 13 pensja a ponadto zapewnione ubezpieczenia. Jednakże nie jest wcale tak kolorowo jak się nam wydaje – wynagrodzenia nie powalają, a cykliczność wykonywania pracy (przeważnie jest to od poniedziałku do piątku po 8 lub nawet 14 godz. każdego dnia) jest odbierana przez niektóre środowiska jak nowoczesna forma zniewalania ludzkości.

praca kołobrzeg

praca kołobrzeg

Oczywiście możemy również prosić o wsparcie finansowe inne osoby lub żyć na zasiłku państwowym, dzięki rozwiniętemu systemowi socjalnego, niemniej jednak to z kolei jest przeważnie zdecydowanie poniżej godności ludzkiej godności. Każda praca jest wartością sama w sobie i wykonując ją, znacznie zwiększamy swoją wartość.

Zobacz praca Kołobrzeg

Znakomitym rozwiązaniem jest własny biznes, który jest natomiast bardziej chwiejnym rozwiązaniem: może nam się udać i odniesiemy wręcz ogromny sukces, a możemy przez chęć uzyskania niezależności finansowej być na dnie społecznym!

By założyć swój biznes powinno się posiadać do tego smykałkę a ponadto talent. W szczególności, że nasz sukces uzależniony jest głównie od tego jak potrafimy przekonywać a także czy umiemy przyciągnąć do siebie klientów z pieniędzmi. Ale życie jest krótkie i należy próbować – a może właśnie się uda, a my sami nigdy już nie będziemy musieli się martwić pieniędzmi?

Zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej