‌Czerwony punkt Biały Bór  cały film gdzie kupić

‌Czerwony punkt Biały Bór cały film gdzie kupić

11 lipca, 2019 0 przez Ewa Bronka

Film miał premierę światową 15 lutego 2017 roku. Za reżyserię odpowiadał Patryk Vega we kooperacji z budową ShowMax, która trafiając na konkretny rynek realizuje projekty z polskimi twórcami. W tym sukcesie podpisała związek z Patrykiem Vegą.

‌Czerwony punkt Kalisz Pomorski cały film gdzie kupić

Za scenariusz do obrazu był świadomy Szymon Demirkol wraz z Jackiem Wójcikiem i Patrykiem Vegą. W istotnej roli został obsadzony Ewan McGregor, który wyszedł w takich światowych produkcjach, osiągających efekty jak Helikopter w ogniu, Anioły i Demony, Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów czy Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów. W filmie Vegi zajmuje się w biznesmena Browna, który przypadkiem zostaje uwikłany w akcję.

klik i ogladaj film

Jak twierdzi opis filmu zawarty w serwisie ShowMax: „Najpierw było nudno. I wtedy… potem przygotowało się paskudnie. Ewan McGregor, doprowadzony do stron, sprawdził jak groźną potrafi żyć nuda. Tego co sprawił, nie próbuj organizować w bloku”.

Fabuła krótkiego, kilkuminutowego filmu kładzie się na opisaniu historii biznesmena pana Browna (Ewan McGregor), który dotarłem do Własny na zebranie handlowe w Stolicy. Podczas spotkania dostaje od asystentki Górzyńskiego torbę z upominkami, w której znajduje się laserowy wskaźnik. Znudzony biznesmen, dochodząc do okna, interesuje się wskaźnikiem laserowym, kierując wiązkę lasera w postać placu Warszawy pod Pałacem Prezydenckim, pokazując nim na ludzi. Pech chciał, że teraz w obecnym etapie na teren podjeżdża kolumna rządowa. Wychodzi z niej metod i niemal natychmiast pada strzał, wycelowany w sam środek czaszki polityka. Biznesmen od razu zostaje uznany za snajpera i za sprawcę zamordowania zagranicznego dyplomaty. Ochroniarze ruszają w pościg za nim.

‌Czerwony punkt Kalisz Pomorski cały film gdzie kupić

‌Czerwony punkt ma trochę pracy i odrobinę humoru, ładne zdjęcia warszawskiego centrum, dobry montaż. Patryk Vega zaprosił do startu w współczesnym projekcie aktorów, z którymi współpracował podczas kręcenia innych swoich filmów, a w tej prac oraz zobaczymy Andrzeja Grabowskiego, Olgę Bołądź, Janusza Chabiora, Piotra Stramowskiego czy Tomasza Oświecińskiego.

Ewan McGregor jest znakomitym i niepowtarzalnym aktorem, który korzysta bezpośrednim koncie ma bardzo dużo osób, które odniosły pełny sukces. W tym 10-minutowym filmie Patryka Vegi można byłoby się spodziewać, że i odniesie sukces. Jednak Ewan McGregor nie miał nadziei na udowodnienie swojego wachlarzu umiejętności aktorskich ze względu na odległość filmu. Jego rola na ekranie zmniejszyła się do ostatniego, iż w trakcie tej prac McGregor wygłosił może z cztery dania oraz odbył parę scen biegania po schodach.

‌Czerwony punkt Kalisz Pomorski cały film gdzie kupić

Główną bolączką Czerwonego artykułu stanowi jego długość. Niespełna 10 minut to za chwila, by poprowadzić ciekawą intrygę, ale produkcja musiała uwinąć się w sam, dwa dni zdjęciowe, ponieważ tyle miał zarejestrowane w kontrakcie Ewan McGregor. To wymusiło pewną umowę i pewnie za tym jest za spokojna i stara historia. Po seansie pozostaje ogromny niedosyt i energia obejrzenia czegoś bardzo. Tak właściwie dobre, co zostaje widzowi w świadomości po obejrzeniu Czerwonego punktu, to zabawny dialog Chabiora z Oświecińskim i fakt, że aktor grający Obi-Wana zagrał w rodzimej produkcji.

Atrakcją jest wówczas, iż na pomyśle „Czerwonego punktu” trafiło do wypadku. 21 grudnia na lotnisku na Bemowie, podczas filmowania sceny ze śmigłowcem, został postrzelony operator. Karabin stosowany przez emerytowanego żołnierza winien być pełny specjalnie przygotowaną metalową kulą, jednak snajper użył ostrej amunicji. Pocisk popadł w lewą kość udową operatora (Petro Aleksowski), rozrywając ją. Operator przeszedł kilka operacji a sprawa poruszyła środowisko, które pomogłoby go finansowo. Zdarzenie zbadała warszawska prokuratura, żeby sprawdzić bądź nie trafiło na projekcie do wad i zaniedbania.

‌Czerwony punkt Kalisz Pomorski cały film gdzie kupić

Jeżeli będziemy korzystali nadzieję to o przejrzeć ten krótkometrażowy filmik, choćby dla zobaczenia odtwórcy istotnej roli, Ewana McGregora. Patryk Vega pomimo ograniczającego go czasu, trzyma widza w możliwości, zmuszając go do myślenia się, co będzie znacznie i widząc prace z zapartym tchem.

‌Czerwony punkt Kalisz Pomorski cały film gdzie kupić.

Źródło artykułu Czerwony punkt